Oto Yıkama

OTO YIKAMA

Vernik üzerinde su ve fırçasız oto yıkama şampuanı’nın  kurumasını önlemek için aracı doğrudan güneş ışığından korur halde  park edin. Aracınızı doğrudan güneş ışığında yıkamak aynı zamanda aracınızı yıkarken ısınma riskini de beraberinde getirir, bu da suyun daha çabuk buharlaşmasına ve temizleme işleminin zorlaşmasına neden olur.

Jant Temizleyici şampuanı Jantın temizliğini sağlarken orijinal parlaklığını geri kazanmasına jant temizleyici yardımcı olur. Jant temizliği ağır fren tozunu hızla çözer.Bu sebeple  Jant  temizleme ürününü boş bir fısfıs şişesine 1/3 1/5 seyreltçek şekilde ayarlayın ve Jant kapaklarınıza püskürterek uygulayın.

Suyun içeri girmesini engellemek için tüm pencerelerin kapalı olduğunu kontrol edin. Ön cam sileceklerini kalkık pozizyona getirin. Arabanın yakınında ihtiyacınız olan temizlik malzemesini  kullanacağınız araç yı kama şampuanı, büyük miktarda su (aracın boyutuna bağlı olarak), üç kova (yıkama için bir, durulama için iki tane) ve ya araç etrafında kolayca dönebilecek ölçüde musluğa bağlı hotum ve mikrofiber, güderi cam bezler veya arabanızı kurulamak için havlu. Ayrıca araç yıkama pelüşu ve ya sünger bulundurun. Otomobilin gövdesinde çizik oluşmasını engellemek için fırça kullanmayınız.

Otomobilinize özgü araç yıkama şampuanını mağazamızdan satın alabilirsiniz. Yıkama kovasına bir kapak fırçasız oto yıkama şampuanı‘ nı doldurun ve şampuan karışarak şekilde kovayı su ile doldurun, üreticinin önerilen su / şampuan oranına ilişkin tavsiyelerine uymaya dikkat edin.Yüzeyi çizme olasılığı daha düşük olduğundan pelüş ve süngeride sık sık sabunlu suya batırmayı unutmayın çünkü pelüş ve ya süngere buluşan kirlerde aracı çizebilir.

oto yıkama

Arabanızı en baştan başlayarak bölüm bölüm yıkayın. Aracın etrafında birkaç kez daire çizin, her turda daha alt alanları yıkayın. Kuş dışkılarını veya sıçramış böcekleri temizleyin. Kuş birikintileri  ve böcekleri  verniğe zarar verebilir  ve aracı yıkarken çıkarılmaları için ekstra özen gösterilmelidir. Yıkama eldivenlerinin sağlayabileceğinden daha fazla ovalama gücüne ihtiyacınız varsa, bunları en kısa sürede nemli bir bez kullanarak çıkarın. Fırçasız oto yıkama şampuanı kurumuş böcekleri aracınızın yüzeyinden en etkili ve güvenli bir şekilde temizler. Unutmayın aracınızın kirine göre gerekirse şampuanlı kovanızı temizleyip tekrar uygulamaya geçin kir, pislik ve kum oluşmasına izin verirseniz, aracınızın vernik boyasına çizme riskiniz oluşur. Pelüş ve ya süngerinizi  düzenli olarak durulama kovasındaki suyla yıkayın ve kovadaki su opak veya kumlu olduğunda, atın ve temiz suyla tekrar doldurun.

Her bölümü yıkadıktan sonra ilk başladığınız yerden durulayın. Bölümleri durularken, arabanızın bölümlerini yıkamak için kullandığınız yukarıdan aşağıya aynı hareketleri izleyin.

Aracınızın yıkama işlemi bittikten sonra Hızlı Cila ile Ön temizliği yapılmış otomobile, sprey şişesi ile uygun mesafeden pulvarize  edilerek uygulayın. Suyun boncuk boncuk oluşunu göreceksiniz. Mikro fiber bezle silerek parlatın.

Hızlı Cila boyayı güneşten korur, böylece solmasını veya bozulmasını engeller. Ayrıca hızlı cila otoyolda önünüzdeki araçların önündeki araçların fırlattığı çamurdan korur. Otomobil servislerinin mağazalarında satın alınanlar size pahalı uygulamaları sattıkları kadar dayanıklı.

Aracı mikrobier ve ya havlu yardımı ile kurulayın. Paslanmayı önlemek için yıkanmış tüm yüzeyleri tamamen silin. Güderi bez yardımı ile ayna ve camlarınızı silebilirsiniz.

Aracınızın iç kısmında bulunan vivil aksam bölümleri  Torpiddo Temizleyici ve Cilası sayesinde hem yeni hem de eski vinili en iyi şekilde görmeyi sağlamak için kullanışlı bir yöntemdir. Basitçe sürülen Torpido parlatıcı güneşinde zararlı sert UV ışınlarına karşı koruma sağlayarak ve vinili yumuşak ve esnek tutmaya yardımcı olur. Yeterli miktarda ürün sünger ya da temiz bir bez yardımı ile dairesel hareketlerle yedirerek uygulayın.

Son aşama olarak Lastik parlatıcı özel formülü ile lastiklere kalıcı ıslak görünüm kazandıracağı ve Lastikleri güneşin zararlı U.V. ışınlarından korurken aynı zamanda derinlemesine nemlendirerek çatlamaları lastik parlatıcısı sayesinde engellemek için Lastiklerinize Lastik Parlatıcı ürününü yeterli miktarda sprey şişesi ya da temiz bir sünger yardımı ile kuru lastiğe uygulayın. Oto Parfüm ürünümüzle güzel bir koku ve antibakteriel kullanımı yapmayı unutmayınız.

 

WET CARS

 

error: Content is protected !!